Tu jesteś:
A A A

Szkolenia

Nasza współpraca z Instytutem INPP w Chester rozpoczęła się w 2005 roku od Międzynarodowej Konferencji Naukowej pn. „Autyzm z Sercem”, której organizatorem było Stowarzyszenie KRASNAL.
Nasze zaproszenie przyjęła sama dr Sally Goddard Dyrektor Instytutu Psychologii Neurofizjologicznej, która wraz z mężem - Peter Blythe gościła w Polsce po raz pierwszy. Wygłosiła ona wykład na temat odruchów wczesnoniemowlęcych i ich wpływ na rozwój dzieci. Zainteresowanie tą metodą było tak wielkie, że postanowiliśmy na stałe współpracować z Chester i rozpocząć szkolenia. W 2006 roku odbyło się pierwsze szkolenie dla nauczycieli, które przeprowadziła dr S. Goddard. Obecnie szkolenia te są kontynuowane, osobą oddelegowaną przez INPP Chester do szkoleń jest Jur ten Hoopen, bliski współpracownik dr Sally Goddard.
Współpraca z Instytutem rozwija się, co przykładem jest rozpoczęcie w roku 2007 szkoleń Trenerskich. W roku 2009 pierwsze certyfikaty Trenera otrzymali polscy specjaliści.
W ciągu 12 lat pracy i prowadzenia Instytutu INPP POLSKA wyszkoliliśmy ponad 70 terapeutów i trenerów. Mamy nadzieję, że metoda dalej będzie się rozwijała.
W 2017 roku Stowarzyszenie zakończyło współpracę z INPP Chester, przekazując prowadzenie innemu podmiotowi.