• HOME
 • MASAŻ SHANTALA

Masaż Shantala

Masaż Shantala nie jest masażem sensu stricte rehabilitacyjnym, ale ze względu na jego korzystny wpływ na rozwój dziecka jest coraz częściej włączany do oferty ośrodków rehabilitacji, zwłaszcza tych koncentrujących się na specyficznych potrzebach najmłodszych pacjentów. Jako, że technika masażu Shantala nie jest bardzo skomplikowana, korzystnym wpływem masażu na rozwój dziecka możemy cieszyć się w zaciszu własnego domu. Jego regularne wykonywanie z pewnością przyniesie efekty.

Korzyści dla dziecka

Wśród najważniejszych pozytywnych skutków masażu Shantala można wymienić:
 • regulację snu,
 • poprawę funkcjonowania układu trawiennego,
 • przeciwdziałanie kolkom związanym z problemami trawiennymi,
 • wyciszenie i uspokojenie,
 • wsparcie funkcjonowania układu immunologicznego,
 • podniesienie świadomości własnego ciała.

Korzyści dla rodzica

 • poprawia pewność siebie, wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem,
 • uspokaja,
 • łagodzi objawy depresji poporodowej lub pomaga zapobiec jej powstaniu,
 • wzmaga oraz poprawia więź z dzieckiem,
 • pomaga w zrozumieniu dziecka, tego co komunikuje.

Masaż Shantala, to technika, która pozytywnie działa na rozwój dziecka.

1.

Układ nerwowy niemowlęcia reaguje w różny sposób na bodziec dotykowy. Niektóre niemowlęta są bardziej wrażliwe na dotyk, inne mniej. Poprzez masaż możemy wpływać na stan układu nerwowego naszego dziecka

2.

Zmysł dotyku jest najbardziej rozwiniętym zmysłem niemowlęcia. Skóra niemowlęcia jest największym receptorem jego ciała, zewnętrzną reprezentacją układu nerwowego.

3.

Regularnie masowane dziecko szybciej nabywa świadomość własnego ciała, poprawia się też krążenie i stan jego skóry.
masaż Shantala

Jak zacząć ?

Aby nauczyć się masować dziecko tą techniką, najlepiej udać się na zajęcia, na których profesjonalni nauczyciele pokażą najważniejsze ćwiczenia i uczulą, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę.

Zapraszamy

na bezpłatne zajęcia instruktażowe wszystkich rodziców, któych dzieci są pod opieką Ośrodka Krasnal. Pozostałe zainteresowane osoby zapraszamy na instruktaże w ramach usług komercyjnych, koszt 35,- zajęcia 30 min

Masaż Shantala – zalety

Ośrodki rehabilitacji wykorzystują masaż Shantala przede wszystkim ze względu na jego właściwości uspokajające i wyciszające. Dodatkową zaletą masażu jest poprawa naturalnej odporności dziecka, jaką uzyskujemy poprzez pobudzanie układu limfatycznego. Masaż Shantala może się okazać niezastąpiony również w przypadku dzieci cierpiących na częste kolki.

Rodzice, którzy regularnie wykonują masaż Shantala w domu jeszcze lepiej zaspakajają potrzebę kontaktu i dotyku u dziecka, jednocześnie wzmacniając emocjonalną więź między nimi i zwiększając poczucie bezpieczeństwa u dziecka.

Masaż Shantala – Białołęka

Na sesje terapeutyczne, podczas których wykorzystujemy działanie masażu Shantala zaprasza Ośrodek Rehabilitacji Dziennej Krasnal działający na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka. Technika masażu Shantala nie jest skomplikowana, dlatego do jej regularnego stosowania w domu zachęcamy wszystkich rodziców naszych podopiecznych.

Obok masażu oferujemy również rehabilitację NDT-Bobath oraz zajęcia z pielęgnacji niemowląt.

Nasza oferta

Zapraszamy dzieci w wieku 0-7 lat
w ramach Wczesnej Interwencji

W ramach usług na NFZ wymagane skierowanie
do Ośrodka Rehabilitacjii

Godziny pracy:

Zapewniamy najwyższej jakości opiekę medyczną. 

Poniedziałek - Piątek

8:00 - 19.00

Sobota

8.00 - 15.00

Niedziela

Nieczynne

Masz pytania? Napisz

Visit Us On Facebook