Tu jesteś:

A A A

Rehabilitacja niemowląt metodą NDT-Bobath

NDT-Bobath to jedna z metod fizjoterapeutycznych wykorzystywanych przez ośrodki rehabilitacji dla dzieci. Rehabilitacja metodą NDT-Bobath wspiera wszechstronny rozwój niemowląt pomagając przede wszystkim dzieciom, które mają kłopoty z napięciem mięśniowym lub asymetrią ułożenia. NDT-Bobath to także metoda powszechnie polecana w terapii dzieci urodzonych przedwcześnie.

Rehabilitacja NDT-Bobath

Głównym celem rehabilitacji NDT-Bobath jest przygotowanie dziecka z zaburzeniami ruchowymi do jak najbardziej samodzielnego funkcjonowania. W odróżnieniu od innych form terapii i rehabilitacji rehabilitacja NDT-Bobath jest bardzo indywidualna, a ćwiczenia każdorazowo dopasowuje się do potrzeb oraz bieżących możliwości dziecka.

Ze względu na złożony charakter pracy z pacjentem rehabilitacja metodą NDT-Bobath powinna być prowadzona wyłącznie przez certyfikowanych fizjoterapeutów, którzy bardzo dobrze potrafią analizować normalne, fizjologiczne ruchy człowieka, a jednocześnie posiadają odpowiednią wiedzę w zakresie anatomii i podstaw neurofizjologii. Tacy fizjoterapeuci są wstanie prawidłowo ocenić, które z ruchów dziecko wykonuje tak, jak powinno, a które wymagają skierowania na „właściwe tory”.

NDT-Bobath Białołęka

rehabilitacja ndt bobath białołęka

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej Krasnal działający na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka zaprasza na zajęcia terapeutyczne z wykorzystaniem rehabilitacji niemowląt i dzieci metodą NDT-Bobath. Każdorazowo terapię prowadzi wykwalifikowany i doświadczony fizjoterapeuta.