Tu jesteś:

A A A

Masaż Shantala

Masaż Shantala nie jest masażem sensu stricte rehabilitacyjnym, ale ze względu na jego korzystny wpływ na rozwój dziecka jest coraz częściej włączany do oferty ośrodków rehabilitacji, zwłaszcza tych koncentrujących się na specyficznych potrzebach najmłodszych pacjentów. Jako, że technika masażu Shantala nie jest bardzo skomplikowana, korzystnym wpływem masażu na rozwój dziecka możemy cieszyć się w zaciszu własnego domu. Jego regularne wykonywanie z pewnością przyniesie efekty.

Masaż Shantala – zalety

Ośrodki rehabilitacji wykorzystują masaż Shantala przede wszystkim ze względu na jego właściwości uspokajające i wyciszające. Dodatkową zaletą masażu jest poprawa naturalnej odporności dziecka, jaką uzyskujemy poprzez pobudzanie układu limfatycznego. Masaż Shantala może się okazać niezastąpiony również w przypadku dzieci cierpiących na częste kolki.

Rodzice, którzy regularnie wykonują masaż Shantala w domu jeszcze lepiej zaspakajają potrzebę kontaktu i dotyku u dziecka, jednocześnie wzmacniając emocjonalną więź między nimi i zwiększając poczucie bezpieczeństwa u dziecka.

Masaż Shantala – Białołęka

masaż shantala białołęka

Na sesje terapeutyczne, podczas których wykorzystujemy działanie masażu Shantala zaprasza Ośrodek Rehabilitacji Dziennej Krasnal działający na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka. Technika masażu Shantala nie jest skomplikowana, dlatego do jej regularnego stosowania w domu zachęcamy wszystkich rodziców naszych podopiecznych.

Obok masażu oferujemy również rehabilitację NDT-Bobath oraz zajęcia z pielęgnacji niemowląt.