Tu jesteś:

A A A

Historia

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych KRASNAL
powstało w grudniu 1995 roku z inicjatywy rodziców niepełnosprawnych dzieci. W lutym 1996r otrzymaliśmy wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nr KRS 25838.


W tym samym roku powołaliśmy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnię Rehabilitacyjną dla Dzieci KRASNAL.
Na początku naszej działalności opiekowaliśmy się dziećmi z Osiedla Tarchomin ówczesnej Dzielnicy Białołęka. Z czasem nasza praca objęła zasięg ogólnopolski. Do dziś pod naszą opieką było ponad 3000 dzieci. Obecnie w rehabilitacji kompleksowej jest ok 400 pacjentów miesięcznie.


Nasze Poradnie czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-19:00. Rodzice w każdej chwili mogą skonsultować się z terapeutą osobiście lub telefonicznie.


Chcieliśmy, aby KRASNAL był placówką przyjazną dziecku i rodzinie. Dziś możemy powiedzieć, że to nam się udało. Wielu naszych pacjentów nawet ci, którzy nie potrzebują już naszej opieki odwiedza nas, uczestniczy wraz z nami w imprezach okolicznościowych Dzień Dziecka, Wigilia, Bal Karnawałowy. Nawiązało się wiele przyjaźni zarówno pomiędzy personelem i rodzicami, jak również dzięki grupom wsparcia - wśród rodziców, tak bardzo potrzebujących dobrego słowa i pomocy.


Oprócz typowej rehabilitacji staramy się, aby nasze niepełnosprawne dzieci miały kontakt ze zdrowymi rówieśnikami. Chcemy przygotować dzieci niepełnosprawne do życia w przyszłości, tak aby mogły żyć w miarę swoich możliwości.


U nas każdy pacjent jest ważny !!!

Krasnal logo1