Terapie

Konsultacje

psychologiczne dzieci

Autyzm jest poważnym zaburzeniem neurorozwojowym, które u poszczególnych osób może się objawiać w różny sposób. To, co dla wszystkich spektrów autyzmu jest wspólne, to trudności w zakresie:

  • relacji społecznych,
  • porozumiewania się,
  • wyobraźni,
  • sztywności zachowań.

Z autyzmu się „nie wyrasta”, ale dobry ośrodek rehabilitacji dla dzieci z autyzmem poprzez odpowiedni dobór metod terapeutycznych może pomóc, i to w sposób znaczący. Wszystkie metody terapeutyczne, jakie oferuje poradnia dla dzieci z autyzmem mają na celu poprawę funkcjonowania dzieci dotkniętych tym zaburzeniem.

Poradnia dla

Osób z Autyzmem

Pacjentów zamieszkałych na terenie miasta Warszawa, w szczególności dzielnicy Białołęka na konsultacje psychologiczne dla dzieci zaprasza Poradnia dla Dzieci z Autyzmem Krasnal. Nasza poradnia zapewnia fachowe konsultacje oraz szeroki wachlarz metod terapeutycznych, które każdorazowo dopasowujemy do wieku, potrzeb oraz bieżących możliwości Małego Pacjenta.

Z usług naszej poradni mogą korzystać pacjenci bez skierowania. Konsultujemy dzieci z autyzmem i zaburzeniami pochodnymi, jak i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi zapewniając rodzicom specjalistyczną pomoc na każdym etapie diagnozowania i terapii dziecka. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Poradni Krasnal działającej na terenie warszawskiej dzielnicy Białołęka.

Poradnia oferuje swoje usługi dla:

Dzieci z autyzmem i zaburzeniami pochodnymi

Dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi

Terapie

KAŻDY COŚ MA, NIEKTÓRZY MAJĄ AUTYZM. POZNAJ ZROZUM ZAAKCEPTUJ
Łączy w sobie komputer, projektor oraz system czujników ruchu, które umożliwiają grę w czasie rzeczywistym. Interaktywność urządzenia polega na wykonywaniu ruchów przez użytkownika. Dzięki temu urządzenie to świetnie sprawdza się jako interaktywna pomoc dydaktyczna.
To zajęcia wielokodowe, działa na szereg zmysłów oraz wspiera rozwój motoryki – małej i dużej. Potwierdzenie skuteczności można znaleźć w wielu placówkach edukacyjnych, rehabilitacyjnych i wychowawczych.
Jest to metoda, która wzmacnia inne metody edukacyjne w pracy z dzieckiem poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii w połączeniu z tradycyjnymi metodami nauczania. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy najmłodszych oraz „prawo efektu” w uczeniu – pozytywne wzmocnienia po wykonaniu ćwiczenia. Metoda zakłada ukierunkowanie uwagi dziecka na treści edukacyjne poprzez stymulowanie zmysłów wzroku, słuchu oraz odpowiedni system pochwał w postaci dźwiękowej, czy ikonograficznej.

CZY WIESZ, ŻE

Pamięć można wytrenować? My wiemy jak! Znamy terapię i różne ćwiczenia, dzięki którym wzmocnisz pamięć, wytrenujesz spostrzegawczość i poprawisz koncentrację.

Zapraszamy na interaktywne zajęcia koncentracji uwagi

Zajęcia grupowe koszt 60 zł./h

Nie jesteś przekonany? Przyjdź i sprawdź – pierwsze zajęcia bezpłatnie

Dane kontaktowe

POTRZEBUJESZ WSPARCIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PORADNIA AUTYZMU KRASNAL
03-187 WARSZAWA
UL. ŚRENIAWITÓW 12 

TEL. 228844330
AUTYZM@KRASNAL.ORG.PL
PORADNIA AUTYZMU KRASNAL | 03-187 WARSZAWA | UL. ŚRENIAWITÓW 12